SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Dünya Vize İşlemleri yetkilileri konsolosluklarda siz değerli müşterilerimize vakit kaybı yaratan birçok formalite işlemden sizi kurtararak tüm bu işlemleri sizin adınıza yapar, konsoloslukta sizi temsil eder.

Dünya Vize İşlemleri sizin adınıza vize takibi yapma konusunda tam yetkilidir! Pasaport ve diğer gerekli evraklarınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede vize müracatınız yapılır ve başvuru sonucunuz yine en kısa sürede size ulaştırılır.

1999 yılında kurulan Dünya Vize İşlemleri sektöründe verilebilecek en iyi ve kaliteli hizmeti hedef alıp bu doğrultuda “Sürekli müşteri memnuniyeti” bilincini içinde yaşatarak çalışmalarına devam etmektedir.Dünya Vize İşlemleri        Dünya Vize İşlemleri

BELÇİKA VİZESİ


ÖNEMLİ UYARI : 01.04.2010 tarihi itibari ile tüm schengen ülkelerinde geçerli olmak üzere 10 yıl öncesinde alınmış T.C pasaportları (tüm pasaport türleri) geçerliliklerini yitirecektir. Bu tür pasaportlara sahip T.C vatandaşalrının en kısa sürede emniyet müdürlüklerine başvurarakyeni tarihli pasaportlarını almaları gerekmektedir.

Yeni pasaport temini için yapılması gerekenlere http://epasaport.gov.tr Adresinden ulaşabilirsiniz.

Normal/Ulusal yada Umuma Mahsus (Bordo renkli çipli pasaportlar yada eski lacivert renkli) pasaportlar vizeye tabidir.

Vize Rejim Tablosu İçin Tıklayın

Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve diplomatik ( siyah renkli çipli pasaportlar yada eski kırmızı renkli) pasaportlar vizeden muaftır.

Pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olması gerekmektedir. Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız

Yanlarında başka birisi ile seyahat edecek olan yolcuların beraber seyahat edecekleri kişilerin var ise geçerli vize fotokopilerini yada var ise yeşil pasaportlarının fotokopilerini ibraz etmelerinin kendileri için vize alımı sırasında referans olacağını hatırlatırız.

Tüm vize başvurularında yeni çekilmiş (kesinlikle 3 aydan eski olmamalı) rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biyometrik özelliklere sahip resim istenmektedir. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı vize başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir.

Vize başvuru formları İngilizce veya Türkçe olarak eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından 37. kutucuk ve sayfanın sonunda yer alan imza kutucuğu imzalanmalıdır. Seyahat edecek her çocuk için ayrıca bir vize formu doldurulmalı ve 18 yaş altı çocukların vize başvuru formunu hem Annenin hemde Babanın imzalaması gerekmektedir.!

Vize Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Vize Başvuru Formu İçin Tıklayınız (Word Formatında)

İstanbul İtalya başkonsolosluğu Pasaportunu yeni çıkaran yada daha önce pasaportundan hiç schengen vizesi bulunmayan yolculardan vize başvurusunda bazı iş evraklarının Orjinalini yada Noter tasdikli nüshalarını istemektedir.

Konsolosluk boş pasaportlu ve ilk defa schengen vizesi alacak yolcuları mutlaka şahsi görüşmeye çağırmaktadır! İstanbul Belçika. Başkonsolosluğu 18 yaşından küçük çocuklar için her durumda (Tek başına yada Ebeveynler ile beraber seyahat etseler dahi) hem Anne ve hem de Babadan Noter onaylı ORJİNAL MUVAFAKATNAME istemektedir.

Belirli bir maddi geliri olmayan, ebeveynlerinden ayrı olarak seyahat edecek ve tek başına vize başvurusu yapacakların (18 yaş üstü olup çalışmayan ev kızı – 18 yaşından büyük öğrenciler ve Askerden yeni terhis olan vb. çalışmayan kişiler) kendilerini maddi olarak destekleyen kişilerin (Anne, Baba, yada Eş) evraklarını getirmeli ve Tüm masrafları karşılayacaklarına dair imzalı bir dilekçeyle beraber, İmza eşleşmesi için dilekçedeki imzanın o şahısa ait olduğunu ispatlayan resmi bir evrak ( Sürücü belgesinin önlü arkalı fotokopisi veya var ise pasaportunun imza örneği bulunan sayfasının fotokipisi, Emeklilik cüzdanlarının imza örneği bulunan sayfalarının fotokopileri yada İmza beyannamesi) beyan etmelidirler!!

Başvurularınızı bayram – yılbaşı- sömestr – fuar – paskalya – dil okulu gibi başvuruların yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda konsoloslukların çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahate çıkış tarihinizden en erken 3 ay ve en geç 15 gün önce yapmalısınız. Müracaatınızın olumlu sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu (pasaport numarasının, gidiş tarihlerinizin ve isim soyisminizin düzgün yazıldığını) mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız!!!

ÖNEMLİ NOT : Tüm vize başvurularınızda istenilen evrakları tamamı ile yeniden hazırlamanız zorunludur. Alacağınız vize süresinin uzunluğu sadece konsolosluk takdirindedir. Konsoloslukların karar vermesinde daha önce almış olduğunuz vizelerin kullanılıp kullanılmadığı, kullanıldı ise doğru şekilde kullanılıp kullanılmadığı büyük önem taşımaktadır.

Doğru kullanmaya örnek vermek gerekirse, Alınan vize Örn. İtalya Konsolosluğundan alınan Schengen ise İlk seyahatinizi Belçika, Örn. Fransa Konsolosluğundan alınan Schengen ise ilk seyahatinizi Fransaya yapmanız gerekmektedir. Pasaport sayfalarınıza ilgili gümrük kapılarında Giriş ve Çıkış kaşeleri basılmaktadır ve sisteme kaydedilmektedir.

İlgili ülkeden schengen sınırına giriş yaptıktan sonra diğer 25 farklı schengen ülkesine geçişte bir sakınca yada gümrük yoktur. Bu sebeple Vize aldığınız ülke üzerinden schengen sınırına giriş yapıp akabinde diğer ülkelere seyahat düzenlemeniz sonraki dönemlerde yapacağınız vize başvurularında size olumlu aksini yapmanız ise olumsuz referans olacaktır ve bu referanslar alacağınız vize sürelerini doğrudan etkileyecektir.