SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Dünya Vize İşlemleri yetkilileri konsolosluklarda siz değerli müşterilerimize vakit kaybı yaratan birçok formalite işlemden sizi kurtararak tüm bu işlemleri sizin adınıza yapar, konsoloslukta sizi temsil eder.

Dünya Vize İşlemleri sizin adınıza vize takibi yapma konusunda tam yetkilidir! Pasaport ve diğer gerekli evraklarınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede vize müracatınız yapılır ve başvuru sonucunuz yine en kısa sürede size ulaştırılır.

1999 yılında kurulan Dünya Vize İşlemleri sektöründe verilebilecek en iyi ve kaliteli hizmeti hedef alıp bu doğrultuda “Sürekli müşteri memnuniyeti” bilincini içinde yaşatarak çalışmalarına devam etmektedir.Dünya Vize İşlemleri        Dünya Vize İşlemleri

AVUSTURYA VİZESİ


ÖNEMLİ UYARI : 01.04.2010 tarihi itibariyle bütün schengen ülkelerinde olmak üzere 10 yıl öncesinde alınmış T.C. pasaportları geçerliliklerini yitirecektir. Bu tür pasaportlara sahip T.C. vatandaşlarının en kısa sürede emniyet müdürlüklerine başvurarak yeni tarihli pasaportlarını almaları gerekmektedir.

 

LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.

 

Vize Rejim Tablosu İçin Tıklayın

 

Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız

 

YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

 

Vize Başvuru Formu İçin Tıklayınız

 

Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına ve pasaportta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.

 

Ankara Avusturya Büyükelçiliği ve İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu Randevu sistemi ile çalışmaya başlamış olup tüm vize başvurularında Acente'leri aracı olarak kabul etmemekte dolayısıyla tüm vize başvuruları şahsen yapılmaktadır.

 

Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

 

Avusturya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası) Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda Turist Karnesi (Carnet Turist) adlı özel sigortayı da talep edebilir.!!

 

Ticari vize randevuları için ise AVUSTURYA DIŞ TİCARET OFİSİ'ni arayarak (0212-211 14 76) randevu ve vize konusunda gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 

Avusturya Başkonsolosluğu vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 08.30 – 12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.

 

Başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

 

İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaya başlamıştır.Randevular 0212 340 45 00 numaralı telefondan Pazartesi ve Cuma günleri arası her gün saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında alınabilmektedir.Herhangi bir T.İş Bankası şubesine —– YTL olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun üzerinde 16 rakamlı PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN numarasıyla 1 gün sonra 0 212 340 45 00 numaralı telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

 

Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır. Her PİN numarası ile randevu servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

 

Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.Vize işlemleriniz bittiğinde pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacağınızı unutmayınız.!