SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Dünya Vize İşlemleri yetkilileri konsolosluklarda siz değerli müşterilerimize vakit kaybı yaratan birçok formalite işlemden sizi kurtararak tüm bu işlemleri sizin adınıza yapar, konsoloslukta sizi temsil eder.

Dünya Vize İşlemleri sizin adınıza vize takibi yapma konusunda tam yetkilidir! Pasaport ve diğer gerekli evraklarınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede vize müracatınız yapılır ve başvuru sonucunuz yine en kısa sürede size ulaştırılır.

1999 yılında kurulan Dünya Vize İşlemleri sektöründe verilebilecek en iyi ve kaliteli hizmeti hedef alıp bu doğrultuda “Sürekli müşteri memnuniyeti” bilincini içinde yaşatarak çalışmalarına devam etmektedir.Dünya Vize İşlemleri        Dünya Vize İşlemleri

ÇİN VİZESİ


 • İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu 01-06-2007 tarihinden itibaren şirketlerden veya şahsen vize başvurusu yapan vatandaşlardan doğrudan, dolaylı yada posta yoluyla yapılan başvuruları reddetmektedir. İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğuna yapılacak tüm vize müracaatlarında yalnızca konsolosluğun seçmiş olduğu yetkili acentalar tarafından yapılanlar kabul edilecektir.
 • Çin Halk Cumhuriyeti Eski Mavi, Yeşil, Diplomatik (Kırmızı) Pasapartlara vize vermemektedir. yeni tip (Bordo Çipli, Yeşil Çipli , Siyah Çipli Pasaport istemektedir.

  Pasaport (Pasaport sahibi tarafından imzalanmış Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına ve pasaporta kayıtlı seyahat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Pasaportun "Açıklamalar " ile "Gümrük ve döviz kayıtları" sayfalarına vize basılmamaktadır!!) Eğer daha önce aldığınız çin vizeleri eski pasaportunuzda bulunuyorsa mutlaka gösteriniz. Bunları göstermenizin sizin için referans olacağınıda unutmayınız.

  Çin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına münferit olarak turistik vize uygulamasına başlamıştır.

  Pasaporta kayıtlı Çocuklara da vize uygulanmakta ve vize ücreti istenmektedir. Seyahat eden çocuklar için ebeveynlerden mutlaka noterden muvafakatname istenmektedir.

  Vize Formları
  » Örnek Vize Formu
  » Örnek Dilekçe
  » Başvuru için Gerekli Bilgiler

  Çin Başkonsolosluğu Vizeleri 1 Ay Tek Girişli (SINGLE) ve 3 Aylık 2 girişli (DUBLE) olarak vermektedir. Vize formu doldururken lütfen gidiş tarihinize dikkat ediniz!

  Acentalar Türkiye' de sadece Oturma ve Çalışma müsadesi olan yabancıların vize başvurularını yapabilmektedir. Çin Konsolosluğu bazı durumlarda yabancının kendi ülkesinin Elçilik yada konsolosluğundan Vatandaşlık yazısı istemektedir!

  Vize başvuru formları İngilizce ve Çince olarak hazırlanmış olup eksiksiz, tam olarak büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

  Çin Halk cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi – Çarşamba ve Cuma günleri 09.00 -13.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 5 işgününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk Salı ve Perşembe günleri kapalı olduğu için işlem yapmamaktadır.

  Normal vize başvuruları genellikle bir haftada, ekspress vize başvuruları ise genellikle üç günde sonuçlanmaktadır.

  Başvurularınızın konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu gibi başvuruların yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.