SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Dünya Vize İşlemleri yetkilileri konsolosluklarda siz değerli müşterilerimize vakit kaybı yaratan birçok formalite işlemden sizi kurtararak tüm bu işlemleri sizin adınıza yapar, konsoloslukta sizi temsil eder.

Dünya Vize İşlemleri sizin adınıza vize takibi yapma konusunda tam yetkilidir! Pasaport ve diğer gerekli evraklarınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede vize müracatınız yapılır ve başvuru sonucunuz yine en kısa sürede size ulaştırılır.

1999 yılında kurulan Dünya Vize İşlemleri sektöründe verilebilecek en iyi ve kaliteli hizmeti hedef alıp bu doğrultuda “Sürekli müşteri memnuniyeti” bilincini içinde yaşatarak çalışmalarına devam etmektedir.Dünya Vize İşlemleri        Dünya Vize İşlemleri

AMERİKA VİZESİ


Online Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Gerekli Bilgiler Formu İçin Tıklayınız

Normal/Ulusal yada Umuma Mahsus (Bordo renkli çipli pasaportlar yada eski lacivert renkli) Hususi(yeşil), Hizmet(gri) ve diplomatik ( siyah renkli çipli pasaportlar yada eski kırmızı renkli) tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına vize uygulanmaktadır.

Pasaportta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan dolayı pasaportta seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. Sayfaları yırtılmış olan olan pasaportlar kesinlikle işleme alınmamaktadır!

Vize başvuru formu (DS 160) Online Ortamda İngilizce Olarak Tarafımızca Doldurulmaktadır. Fotoğraflarınız forma digital ortamda eklenmektedir.

A.B.D Başkonsolosluğu vize başvurularında resmin boyutları 50 mm X 50 mm olmalı ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi / uzunluğu 25 mm – 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28mm – 35 mm olmalıdır. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı ekte bulunan evrakların başvurusunu da kesinlikle kabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak isteyebileceğini hatırlatırız.

Anne ve Baba dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Anne ve baba' dan Noter onaylı muvafakatname istenmektedir.

Randevu günü ve saatinde İstinye Amerikan Başkonlosluğuna mülakat ve parmak izi vermek için gitmeden önce vize ücretini herhangi bir TEB Bankası şubesine A.B.D vize harcı olarak 160 USD yatırınız ve banka dekontunu Randevu gününüzde vize evrakları ile beraber yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz UPS Kargo tarafından adresinize kadar getirilip teslim edilmektedir.

Başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu gibi başvuruların yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Randevular 02123404444 numaralı telefondan alınmakta olup tüm başvurularda Konsolosluk tarafından Kredi Kartınızdan 20$ tahsil edilmektedir