SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Dünya Vize İşlemleri yetkilileri konsolosluklarda siz değerli müşterilerimize vakit kaybı yaratan birçok formalite işlemden sizi kurtararak tüm bu işlemleri sizin adınıza yapar, konsoloslukta sizi temsil eder.

Dünya Vize İşlemleri sizin adınıza vize takibi yapma konusunda tam yetkilidir! Pasaport ve diğer gerekli evraklarınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede vize müracatınız yapılır ve başvuru sonucunuz yine en kısa sürede size ulaştırılır.

1999 yılında kurulan Dünya Vize İşlemleri sektöründe verilebilecek en iyi ve kaliteli hizmeti hedef alıp bu doğrultuda “Sürekli müşteri memnuniyeti” bilincini içinde yaşatarak çalışmalarına devam etmektedir.Dünya Vize İşlemleri        Dünya Vize İşlemleri

BULGARİSTAN VİZESİ


İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır.

LACİVERT (Normal) ve YEŞİL (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekmektedir.

GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaport sahipleri vize almadan seyahat edebilirler.

Konsolosluk pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmasına ve enaz 1 adet boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.

Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip biometrik resimleri kabul etmektedir.

Konsolosluk Ticari vize başvurularında tüm yolcuları görüşmeye çağırmaktadır.!

Vize başvuru formları Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını hafta içi hergün 09.00–12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 7–8 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan konsolosluğunda Expres vize uygulaması olup belli bir ücret farkı ödenmesi durumunda vizeler 3–4 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram – yılbaşı- sömestr – fuar – paskalya – dil okulu gibi başvuruların yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.