SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Dünya Vize İşlemleri yetkilileri konsolosluklarda siz değerli müşterilerimize vakit kaybı yaratan birçok formalite işlemden sizi kurtararak tüm bu işlemleri sizin adınıza yapar, konsoloslukta sizi temsil eder.

Dünya Vize İşlemleri sizin adınıza vize takibi yapma konusunda tam yetkilidir! Pasaport ve diğer gerekli evraklarınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede vize müracatınız yapılır ve başvuru sonucunuz yine en kısa sürede size ulaştırılır.

1999 yılında kurulan Dünya Vize İşlemleri sektöründe verilebilecek en iyi ve kaliteli hizmeti hedef alıp bu doğrultuda “Sürekli müşteri memnuniyeti” bilincini içinde yaşatarak çalışmalarına devam etmektedir.Dünya Vize İşlemleri        Dünya Vize İşlemleri

MISIR VİZESİ


Önemli Uyarı : 05.04.2010 tarihi itibariyle Mısır Konsolosluğuna yapılan başvurular 7 ila 10 gün arasında araştırmaya tabi tutulmaktadır. Bu sebepten dolayı seyahat planlarınızı minimum 15 gün önceden yapmanızı önemle rica ederiz.

LACİVERT (Normal) pasaport sahiplerinin vize almaları gerekmektedir.

YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını, temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay olmasını ve pasaportta enaz 1 tane boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.

Vize başvuru formları Türkçe, Fransızca, İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı, mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Mısır Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını hafta içi her gün 10.00 – 12.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Expres vize uygulaması yoktur.

Boş pasaportlar konsolosluk tarafından üç gün, bir hafta arası sürebilecek bir araştırma sürecine tabi tutulabilmektedir.

Başvurularınızın konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram – yılbaşı- sömestr – fuar – paskalya – dil okulu gibi başvuruların yoğun olduğu günlere rastlaması durumunda yoğunluk durumunu dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.