SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Dünya Vize İşlemleri yetkilileri konsolosluklarda siz değerli müşterilerimize vakit kaybı yaratan birçok formalite işlemden sizi kurtararak tüm bu işlemleri sizin adınıza yapar, konsoloslukta sizi temsil eder.

Dünya Vize İşlemleri sizin adınıza vize takibi yapma konusunda tam yetkilidir! Pasaport ve diğer gerekli evraklarınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede vize müracatınız yapılır ve başvuru sonucunuz yine en kısa sürede size ulaştırılır.

1999 yılında kurulan Dünya Vize İşlemleri sektöründe verilebilecek en iyi ve kaliteli hizmeti hedef alıp bu doğrultuda “Sürekli müşteri memnuniyeti” bilincini içinde yaşatarak çalışmalarına devam etmektedir.Dünya Vize İşlemleri        Dünya Vize İşlemleri

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI


Seyahat sağlık sigortası yurt dışı seyahatlerinde ülke giriş kapısı kontrol noktası ve vize alımlarında konsolosluk yetkilileri tarafından istenilen (poliçe) belgedir. Bu belge sizin seyahatiniz süresince yanınızda bulunması gereken evrak olmakla birlikte başınıza gelebilecek kaza veya hastalık sonucu ayakta/hasanede yatarak tedavi masrafları teminatı sigorta yapılan süre içerisinde uğrayabileceği ani bir rahatsızlık/kaza nedeniyle ortaya çıkan hayati tehlikenin bulunduğu durumları kapsar ve yapılan poliçede belirtilen limitler dahilinde teminatlı güvence altına alır.

Avrupa ülkeleri için teminat miktarının 30,000 € olması gerekmektedir avrupa ülkelerinde schengen vize sistemine dahil olan ülkelerin hepsinde seyahat sağlık sigortasının yaptırılması şarttır yapılan poliçe abd ve kanada ülkelerini kapsamamaktadır avrupa ülkeleri için yapılan sigorta yalnız avrupa da yer alan ülkeler dahilindedir. Tüm dünya üzerinde geçerli olan sigorta teminatları 50,000 € euro yada 50,000 $ dolar teminatlı olarak belirlenmektedir. Sigortalar günlük, 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 senelik süreli olarak yaptırılmaktadır 6 aylık ve 1 senelik sigorta poliçelerinde seyahat başı 6 hafta kalış süresini kapsamaktadır.

Schengen dahilinde olan Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, Yunanistan, İzlanda, Norveç, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan, Malta avrupa seyahat sağlık sigortası dahilindedir bu ülkelerin dışında Romanya, Bulgaristan, İngiltere, Slovakya, Slovenya, Litvanya, İsviçre gibi avrupa ülkeleri poliçeleri de aynı kapsama girmektedir. Amerika, Kanada ve diğer dünya ülkeleri poliçelerinde kapsam olarak Tüm Dünya Ülkelerini içerisine alan seyahat sağlık sigortası poliçeleri yaptırılmalıdır. Her pasaport türüne sigorta yaptırılması zorunludur. çünkü seyahat sağlık sigortasının vize ile ilgisi sadece konsolosluk dahilinde bulunmaktadır bunun dışında sigorta yaptırılması kişinin kendi güvenliği açısından önemlidir buna Diplomatik (Kırmızı Pasaport), Hizmet (Gri Pasaport), Hususi (Yeşil Pasaport), Lacivert (Umuma Mahsus) Pasaport sahipleri dahildir. Seyahat sağlık sigortası seyahat gidiş tarihinden 1 gün önce başlayıp dönüş tarihinden 1 gün sonra bitmelidir.

POLİÇE KAPSAMINDAKİ MADDELER

1. 30,000 € euro yada 50,000 € teminatlı olması

2. Geçerlilik süresinin seyahat tarih aralıklarını kapsaması

3. Kişi bilgileri ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti kimlik nosu'nun yazılmış olması

4. Acil durumda hastalık veya kaza sonucu ayakta yada hastanede yatarak tedavi masraflarını karşılaması

5. Yurt dışı seyahatlerinde sigorta poliçesini seyahat edeceğiniz ülkenin tanıması ve sınırları içerisinde geçerli olması